VIDEO! Reghe a scapat de demitere! Al Hilal s-a calificat in semifinalele Cupei Printului

4 Februarie 2015
732 Vizualizari | 0 Comentarii
În ultimele zile au circulat mai multe stiri în presa araba cum ca Laurentiu Reghecampf ar fi obligat sa cîstige meciul de azi, din Cupa Printului, pentru a nu fi demis. Zvonurile au fost infirmate de fostul antrenor al Stelei, iar echipa sa a cîstigat oricum partida cu Hettein Club, scor 3-0, care a fost mai usoara decît se astepta Reghe. Formatia din liga secunda a jucat din minutul 12 în 10 oameni, dupa ce Omar Al Ameir a fost eliminat. Peste doar 3 minute Al Hilal a deschis scorul din 11 dintr-un penalty transformat de Thiago Neves. Dupa pauza formatia fostului tehnician al Stelei a mai marcat de doua ori. Salman Al Faraj a punctat în minutul 64 (VIDEO), iar Issa Al Mahyani a înscris în propria poarta în prelungirile jocului. Dupa acest rezultat Al Hilal s-a calificat în semifinalele competitiei unde o va întîlni pe Al Khaleej, ocupanta locului 12 din 14 echipe în Arabia Saudita.