VIDEO! Revenire de exceptie a lui Real Madrid intr-un meci tensionat la Mallorca

16 Ianuarie 2012
868 Vizualizari | 1 Comentarii
Real Madrid s-a impus în deplasarea de la Mallorca, scor 2-1. Liderul din Spania a început meciul foarte slab, primind gol în minutul 39, dupa o prima parte a jocului în care a fost dominata de gazde, care si-au creat cîteva ocazii importante la poarta lui Casillas. Hemed a înscris VIDEO, fortîndu-l pe Mourinho sa miste ofensiv la pauza, introducîndu-l în teren pe Higuain. Acesta a facut diferenta, înscriind golul egalizator în minutul 72. Madrilenii s-au crezut în avantaj dupa reusita lui Ramos, care a fost însa anulata.
O faza de atac excelenta a echipei lui Mourinho a dus pîna la urma la marcarea golului doi, reusit de Callejon VIDEO, care îi mentine pe madrileni în fruntea clasamentului, la 8 puncte de Barcelona, care are un meci mai putin, urmînd sa joace mîine seara cu Betis. Cele doua echipe se vor întîlni miercuri, 18 ianuarie, în prima mansa a sferturilor Cupei Regelui, de la ora 23.00.

MALLORCA: Aouate - Ramis, Caceres, Chico, Cendros, G. Castro, Tissone (Alfaro 87), J. Victor (Jose Marti 84), M. Pereira, Victor, Hemed (Ogunjimi 74)
Rezerve: Catalyud, Nsue, Jose Nunes, Pedro Bigas

MADRID: Casillas - Ramos, Pepe, Arbeloa (kaka 59), Marcelo (Coentrao 59), Xabi Alonso, Ozil, L. Diarra (Higuain 46), J. Callejon, C. Ronaldo, Benzema. Rezerve: Adan, Sahin, Granero, Varane