VIDEO! S-a dezlantuit Furia Roja! Spania a "demolat" Coreea de Sud înainte sa plece spre Euro!

3 Iunie 2016
517 Vizualizari | 0 Comentarii
Selectionata Spaniei pare pregatita din toate punctele de vedere sa faca un nou turneu final mare, chiar si lipsita de vedete precum Diego Costa sau Fernando Torres.
Trupa lui Vicente del Bosque s-a distrat în partida amicala cu Coreea de Sud, ultima disputata de iberici înainte de debutul la Euro 2016, si s-a impus cu un scor de tenis, 6-1.
Spaniolii au deschis scorul prin David Silva, în minutul 30, dupa ce starul lui Manchester City a executat magistral o lovitura libera, iar pâna la pauza au mai marcat de alte doua ori, prin Fabregas (32) si Nolito (38).

Trei goluri au marcat spaniolii si dupa pauza. Morata a facut 4-0 în minutul 50, Nolito a reusit dubla patru minute mai târziu (54), în timp ce acelasi Morata a închis tabela cu un minut înainte de final (89), dupa ce adversarii reusisera golul de onoare în minutul 83, prin Se-Jong Joo.

Spania: Iker Casillas - Bellerin, Pique, Bartra, Azpilicueta - Fabregas, B. Soriano, Iniesta - D. Silva, Morata, Nolito.
Vezi mai jos rezumatul partidei Spania - Coreea de Sud 6-1