VIDEO SOCANT! Gestul MURDAR care l-a lasat lat pe Mark van Bommel!

28 Ianuarie 2012
758 Vizualizari | 0 Comentarii
Un gest incredibila a zguduit Italia. Andre Dias l-a umflat la fata pe Mark van Bommel in Milan 3-1 Lazio, din sferturile Cupei Italiei. Dincolo de acest gest socant, a fost o partida splendida, care i-a tinut cu sufletul la gura pe cei prezenti în tribunele legendarei arene. S-a început tare, iar Djibril Cisse a deschis scorul înca din minutul 5, pentru Lazio, din pasa uruguayanului Alvaro Gonzalez.
Nici n-a apucat sa se înfiripe bine surpriza, ca Robinho a adus egalarea în minutul 15, iar dupa trei minute veteranul Seedorf a adus-o pe AC Milan în avantaj, printr-un super-gol. Partida a continuat în aceeasi nota antrenata, însa niciuna dintre formatii nu a mai înscris, pâna în minutul 84, când Ibrahimovici a stabilit scorul final, 3-1. Amelia a facut miracole între buturile portii milaneze, iar rossonerii s-au calificat în semifinalele Cupei Italiei, unde îi asteapta o dubla mansa cu Juve. Din cauza unor dureri musculare resimtite la antrenamente, fundasul român al lui Lazio, Radu Stefan, nu a fost inclus în lotul care a facut deplasarea pe San Siro.