VIDEO SOCANT! Triplu impact! Un fotbalist a suferit 3 accidentari grave cand isi ataca adversarul. Caz asemanator în Romania

25 Februarie 2016
317 Vizualizari | 0 Comentarii
Numele lui e Storm Roux, iar "furtuna" a fost devastatoare! În câteva clipe de ghinion teribil, fundasul neozeelandez al lui Central Coast Mariners si-a distrus sezonul. Era minutul 57 al meciului din deplasare cu Melbourne City, scorul era înca egal, 1-1 (s-a încheiat 4-1 pentru MC). Aflat în propriul careu, Roux, 23 de ani, a vazut un adversar care se pregatea sa suteze. S-a repezit spre el, într-o tentativa disperata de a bloca mingea. A fost cel mai neinspirat tackling! Nici macar nu si-a atins rivalul, dar el a suferit cumplit.

A aterizat pe piciorul drept, prinzându-l sub el. O fractiune de secunda, si-a privit gamba. I se strambase. Urlând, a facut semn spre medici. Suferise o dubla accidentare grava. Fractura de tibie si ruptura de ligamente la glezna!

Asta nu era tot. Cazuse si pe umarul drept, care i se dislocase. A 3-a leziune! Doctorul lui Mariners nici nu stia cu ce sa înceapa. Cu piciorul sau cu umarul? I-a pus masca de oxigen si i-a dat primul ajutor. Dupa zece minute, l-a urcat pe targa, transportându-l la ambulanta. De la stadion, direct la spital. Totusi, Storm n-a fost operat la Melbourne, ci la Sydney. Interventia a reusit, însa el a pierdut finalul sezonului. Si, probabil, startul stagiunii viitoare.

O zi cu ghinion a avut si Tudorel Stoica în cariera sa. Pe 2 noiembrie 1975, la un 3-3 cu Dinamo în derby, stelistul care împlinise cu pu]in timp înainte 21 de ani si-a asaltat adversarul si a sfârsit el accidentat. Grav, la fel ca Storm Roux.