VIDEO! Soferul de pe masinuta medicala a oferit momentul serii la Cupa Africii! Luati-i carnetul!

2 Februarie 2015
441 Vizualizari | 0 Comentarii
Republica Democrata Congo s-a calificat în semifinalele Cupei Africii dupa ce a învins în "sferturi" pe Congo, scor 4-2, într-un meci în care doar ultimele 35 de minute au contat. Ferebory Dore a deschis scorul, iar Bifouma a marit avantajul lui Congo în minutul 62. Ultimele 25 de minute au fost de-a dreptul uluitoare. Republica Democrata Congo a revenit în joc dupa golul lui Mbokani din minutul 66, iar Bokila a facut 2-2 în minutul 75. Mpela a marcat pentru 3-2, iar Mbokani a facut dubla în prelungirile meciului. Cel mai ciudat moment al meciului s-a petrecut la accidentarea lui Zakuani din minutul 50. Soferul care a condus masinuta folosita pentru a scoate jucatorii accidentati a uitat sa se opreasca si l-a lovit pe fundasul central al Republicii Democrate Congo.