VIDEO SUPERB! Barcelona a facut ce-a vrut cu Valencia, scor 5-1

21 Februarie 2012
841 Vizualizari | 0 Comentarii

FC Barcelona a facut uitata perioada dificila pe care a avut-o in ultimele etape din campionat si a cistigat aseara cu 5-1 in fata unuia dintre adversarii dificili din Primera, Valencia. Meciul a inceput prost pentru catalani, care s-au vazut condusi din minutul 9, prin golul lui Piatti dupa o grava eroare a portarului Valdes.
Elevii lui Guardiola si-au revenit insa rapid, iar Messi, in cea mai buna versiune a sa a restabilit egalitatea ('22). Tot argentinianul a adus-o pe Barcelona in avantaj ('27), iar de aici incolo a inceput spectacolul. Fabregas, Busquets, Messi, Alexis Sanchez au ratat ocazii imense. Dar avea sa fie seara lui Messi, care a mai marcat de doua ori ('76, '85). Xavi, intrat pe final, dupa mai mult de doua saptamini de pauza, a stabilit scorul final, 5-1 ('90+1).