VIDEO SUPERB! Juventus a facut instructie cu Al Hilal, liderul din Arabia Saudita

7 Ianuarie 2012
1115 Vizualizari | 0 Comentarii
Meciul amical disputat la Ryadh, împotriva lui Al Hilal, s-a transformat într-o distractie pentru Juventus, care s-a impus cu 7-1. Lucrurile erau lamurite înca de la pauza, cînd, în fata unui adversar care si-a menajat destui titulari, torinezii aveau 4-0 (Del Piero 14, 23, Elia 32, Vidal 45). Liderul din Arabia Saudita, pregatit de germanul Thomas Doll, a ripostat abia la reluare (Harthi 48). Insuficient, fiindca a mai încasat alte trei goluri (Chiellini 52, Pepe 75, Quagliarella 86).
Antrenorul Antonio Conte a folosit doua formule. În prima repriza a mizat pe Buffon - Sorensen, Barzagli, Bonucci, De Ceglie - Vidal, Marrone, Marchisio - Elia, Matri, Del Piero.
L-a reluare au intrat Storari - Lichtsteiner, Sorensen, Chiellini, Estigarribia - Pepe, Pazienza, Giaccherini - Krasici, Quagliarella, Vucinici.