VIDEO SUPERB! Real Madrid a facut instructie cu Espanyol si a urcat iar la 10 puncte de Barca

6 Martie 2012
827 Vizualizari | 0 Comentarii
Catalanii de la Barcelona sperau ca macar vecinii lor de la Espanyol sa le faca probleme madrilenilor lui Jose Mourinho. Nu numai ca nu a fost asa, dar Real i-a încîntat pe cei peste 80.000 de oameni care au fost la meci si a învins cu 5-0. Nu s-a mai întamplat ca la precedentul meci de pe teren propriu, cu Levante (4-2), cand adversarul a deschis scorul, si nici ca în partida cu Rayo Vallecano (1-0), cand victoria a venit doar datorita calcîiului de aur al lui Ronaldo. A fost 2-0 înca de la pauza, iar galopul de sanatate a continuat în repriza secunda cand s-au mai marcat trei goluri.

Cristiano Ronaldo, Higuain (de doua ori), Sami Kedira si Kaka au fost marcatorii celor cinci goluri date de Real în etapa cu numarul 25, avansul fata de Barcelona, 3-1 cu Sporting Gijon, urcînd din nou la 10 puncte. Reusita lui Ronaldo este cea de-a 30, ritmul golurilor sale fiind de-a dreptul impresionant. Messi, suspendat cu Gijon, are 28 de goluri.