VIDEO SUPERB! Real Madrid a spulberat Athletic Bilbao si ramane la 5 puncte in fata Barcelonei

24 Ianuarie 2012
730 Vizualizari | 0 Comentarii
Fernando Llorente a amutit întreg stadionul "Santiago Bernabeu" dupa ce a deschis scorul în minutul 13, însa scorul la pauza a fost 1-1, dupa ce Marcelo a egalat în minutul 25, în urma unei patrunderi în forta dupa un "un-doi" rapid cu Benzema. Totusi, Bilbao putea intra în avantaj la cabine, daca sutul din apropiere al aceluiasi Llorente nu trecea putin pe lînga poarta. Repriza secunda a fost una fara istoric, Real trecînd în avantaj în minutul 46, în urma unui penalty dictat la o cadere în careu a lui Kaka, excelent executat de Cristiano Ronaldo.
A urmat un alt penalty, obtinut de aceasta data de Ozil si transformat de acelasi Ronaldo în minutul 67, dar si un gol marcat de Callejon cu 4 minute înaintea finalului, cu un sut din unghi. În urma acestui succes, Real îsi mentine avansul de 5 puncte fata de FC Barcelona, care a învins tot cu 4-1 la Malaga.