VIDEO SUPERB! Real Madrid a umilit Granada in Primera Division

9 Ianuarie 2012
681 Vizualizari | 0 Comentarii
In prima etapa din 2012 echipa antrenata de Jose Mourinho a administrat un categoric 5-1 nou-promovatei Granada, care a disputat primul meci pe Santiago Bernabeu in prima divizie dupa 35 de ani. Benzema a deschis scorul pentru gazde in minutul 19, dar dupa trei minute scorul era din nou egal dupa reusita lui Ricco. Sergio Ramos a adus din nou Realul in avantaj inaintea pauzei, iar Higuain a adus linistea pentru Mourinho si ai lui la doua minute dupa reluare. Francezul Benzema si-a trecut in cont dubla in minutul 50, pentru ca scorul final sa fie stabilit de Cristiano Ronaldo in minutul 89. Pentru Real Madrid a fost a saptea victorie in opt meciuri disputate pe teren propriu, liderul din Spania ajungand la 34 de goluri marcate si doar 11 primite in acest sezon.