VIDEO SUPERB! Real Madrid castiga cu Levante si e la 10 puncte de Barcelona

14 Februarie 2012
457 Vizualizari | 0 Comentarii
Real Madrid s-a distantat la 10 puncte de Barcelona in Primera Division, dupa victoria cu 4-2 in fata lui Levante. Ca de obicei, madrilenii au inceput meciul cu gol primit, Cabral reusind sa deschida scorul inca din minutul 5 pentru Levante. Imediat, Benzema a egalat, dar golul sau a fost anulat pentru ofsaid. Egalarea a venit pe final de repriza, la o interventie neglijenta a lui Iborra, jucatorul lui Levante aproape prinzind balonul in brate in propriul careu. "Rosu" pentru Levante si penalty transformat fara emotii de Ronaldo.
Acelasi Ronaldo a marcat la numai 5 minute de la startul reprizei secunde, reluind din 6 metri cu capul in plasa mingea centrata de Higuain. În minutul 56, Cristiano Ronaldo a reusit hattrick-ul cu un gol senzational, la care portarul oaspetilor n-a avut nici o reactie. Arouna Kona a redus din handicap 10 minute mai tirziu, invingindu-l pe Casillas cu o lovitura de cap din apropiere. Doar doua minute s-a bucurat Levante, pentru ca Benzema a lovit imediat din pasa aceluiasi Ronaldo. Scor final 4-2, iar Realul are titlul aproape asigurat.