VIDEO SUPERB! Real Madrid continua marsul triumfal, 4-0 cu Racing.

20 Februarie 2012
791 Vizualizari | 0 Comentarii
Balul a fost deschis de reusita lui Cristiano Ronaldo, din pasa excelenta a lui Kaka, în minutul 6. Portughezul a reusit astfel sa întreaca în clasamentul marcatorilor o legenda a lui Real Madrid, Juanito, cu 122 de goluri (95 în campionat, 16 în Liga, 10 în Cupa, unul în Supercupa) în tricoul blanco, la doar 2 ani si jumatate de la venirea pe Bernabeu si în doar 123 de meciuri! Juanito reusise sa marcheze 121 de goluri în 10 sezoane la Real. În prelungirile primei reprize, Benzema a marcat pentru 2-0, dupa ce oaspetii ramasesera în zece oameni, Cisma fiind eliminat pentru doua henturi. Di Maria, abia revenit dupa accidentare, a înscris un gol superb în minutul 73, Benzema facînd dubla în ultimul minut si închizînd tabela la 4-0. Elevii lui Jose Mourinho asteapta acum meciul Barcelonei cu Valencia de diseara (22:30, Digisport 1) pentru a vedea daca vor ramîne la 10 puncte sau îsi vor putea majora diferenta cu ajutorul oaspetilor de pe Camp Nou.