VIDEO SUPERB! Swansea a facut-o sah-mat pe Arsenal!

17 Ianuarie 2012
869 Vizualizari | 0 Comentarii
Arsenal se astepta sa aiba o misiune usoara la Swansea, dar a plecat fara nici un punct, scor 2-3. Revenirea lui Thierry Henry în Premier League nu le-a purtat noroc londonezilor. Arsenal a reusit sa deschida rapid scorul în minutul 5 prin Robin van Persie. Gazdele au revenit în doar zece minute dupa ce Sinclair a transformat o lovitura de pedeapsa. Dyer a profitat de gafele din apararea "tunarilor" pentru a a o aduce pe Swansea în avantaj în minutul 58. Alte zece minute mai tîrziu l-au gasit pe Walcott la finalizare, atacantul britanic reusind sa egaleze.
Bucuria londonezilor a durat doar cîteva secunde, Graham a scapat singur cu Szczesny si l-a executat pe portarul polonez, asigurînd victoria lui Swansea.