VIDEO! Surpriza anului in Rusia! Zenit scoasa din Cupa de o divizionara secunda

23 Septembrie 2017
279 Vizualizari | 0 Comentarii
Concitadina Dinamo Petersburg a învins liderul Zenit în saisprezecimile Cupei Rusiei dupa prelungiri (3-2). "Arbitrul a facut praf meciul. Chiar si în zece oameni, am egalat de la 0-2. A fost ca o victorie”, a declarat Roberto Mancini antrenorul italian al rusilor.

Sezonul trece, obiceiurile ramân. Nu numai Mircea Lucescu se plânge de arbitraje si gaseste alibiuri pentru esec la Zenit. A venit rândul lui Roberto Mancini sa acuze, dupa ce liderul din Rusia s-a facut de rusine joi în Cupa, eliminat chiar pe Krestovski (2-3) în faza "16"-imilor" de Dinamo St. Petersburg, locul 3 în liga a doua!

"Arbitrul a facut complet praf meciul. Ne-a dat afara repede un jucator, dar tot am reusit sa revenim de la 0-2. Am dominat apoi si ne-am creat ocazii, ce puteam mai mult? E ca o victorie pentru noi. Pacat, doream sa ajungem în finala", a declarat antrenorul italian. Mevlja, fostul fundas dinamovist, cumparat de la Rostov, a vazut "rosu" dupa doar 11 minute, iar divizionara secunda a condus la pauza cu 2-0, Kulisev (37) si Barsov (43). Zenit a facut 2-2 în trei minute, prin Paredes si Poloz (60-62), dar penaltyul lui Kulisev (111) a rapus-o!