VIDEO! Tribuna stadionului a cedat cu fanii! Momente de groaza în Eibar - Sevilla

1 Octombrie 2018
336 Vizualizari | 0 Comentarii
sport

Partida terminata cu scorul de 3-1 pentru Sevilla, în deplasare cu Eibar, a fost întrerupta timp de 10 minute dupa ce peluza în care se aflau fanii andaluzi a cedat din cauza presiunii. Imediat dupa ce Ever Banega a marcat golul de 2-0 din penalty, în minutul 58, mijlocasul s-a îndreptat catre fanii andaluzi pentru a sarbatori golul.

Totusi, bucuria s-a transformat într-un moement de panica. Gardul peluzei a cedat sub presiunea suporterilor si acestia au cazut unii peste altii pe terenul stadionului lui Eibar. Fotbalistii si oamenii de ordine s-au grabit sa-i ajute, dar trei oameni au fost raniti si unul a fost transportat de urgenta la spital.

Partida a fost întrerupta timp de 10 minute, dar s-a reluat si Sevilla a câstigat într-un final cu 3-1 datorita golurilor lui Andre Silva si Banega, care a înscris de doua ori. Pentru gazde a înscris Jordan, în minutele de prelungire ale partidei.