VIDEO! Ultrasii bosniaci au facut haos în preliminarii. Zeci de torte aruncate pe teren. Meciul a fost întrerupt

12 Octombrie 2017
159 Vizualizari | 0 Comentarii
Cunoscuti pentru fanatismul lor, dovedit de nenumarate ori în trecut, fanii bosniaci s-au dat din nou în spectacol în aceasta seara. Acestia au fost prezenti în numar important în Estonia, acolo unde Bosnia a jucat ultimul meci din preliminariile CM 2018. În timpul primei reprize, ultrasii bosniaci au aprins zeci de torte, pe care le-au aruncat în spatiul de joc. Arbitrul partidei a fost nevoit sa opreasca partida pret de câteva minute, fumul provenit de la torte facând imposibila desfasurarea partidei. Pe teren, Bosnia a învins cu 2-1, însa a terminat pe 3 în grupa H, ratând orice sansa de calificare la Mondialul din 2018.