VIDEO ULUITOR! Inca un meci teribil în Ligue 1: Lyon - PSG 4-4!

27 Februarie 2012
1113 Vizualizari | 0 Comentarii

Partida absolut senzationala pe ”Gerland”! Olympique Lyon si Paris St. Germain au terminat la egalitate, cu un scor nebun, 4-4, dupa o desfasurare incredibila a ostilitatilor, plus multe alte numeroase ocazii ratate. Primii au marcat oaspetii, prin Hoarau (21). Gazdele au remontat furtunos (Gomis 34, Lisandro Lopez 36, Bastos 40), dar Nene le-a replicat în prelungirile primei parti: 3-2. La reluare, Lyon s-a distantat la 4-2 (Briand 58), însa parizienii lui Carlo Ancelotti au avut forta sa revina, marcînd ultimul gol în minutul 94! Rezultatul o tine pe Olympique pe locul 5, în timp ce PSG (52 de puncte) a pierdut sefia, preluata de Montpellier (53 de puncte), 1-0 cu Bordeaux.