VIDEO ULUITOR! Un nou candidat la ratarea anului

5 Martie 2012
633 Vizualizari | 0 Comentarii

TSKA Moscova si Zenit St. Petersburg au încheiat la egalitate, 2-2, într-un meci dominat de echipa oaspete. Cu toate acestea, oaspetii puteau transa partida înca din minutul 6. Kerjakov a deschis scorul dupa doar cîteva secunde, iar Arsavin si compania se puteau desprinde la 2-0 chiar în minutul sase. Marcatorul primului gol a centrat în fata portii, însa Sirokov a nimerit doar bara din 3 metri, cu toata poarta goala în fata. Mingea i-a revenit, însa acesta a sutat direct în Ignasevici.

Pana si comentatorul partidei a fost surprins de nereusita jucatorului de la Zenit. "Stangaaa!", a fost reactia acestuia, în traducere chiar "bara". Cuvîntul este utilizat si ca regionalism în unele zone din România, fiind preluat din limba germana. Dzagoev a egalat un sfert de ora mai tîrziu (16), Kerjakov a readus-o pe Zenit în avantaj (52), iar Musa a stabilit scorul final, 2-2. De remarcat este faptul ca la gazde a evoluat tînarul portar Reviakin, în vîrsta de doar 16 ani. Citeste aici mai multe despre acesta!

În urma acestui rezultat, cele doua echipe se mentin pe primele pozitii ale clasamentului. Vizitatorii conduc cu 66 de puncte, în timp ce TSKA are doar 60, existînd posibiltatea sa coboare pîna pe locul 4 daca Dinamo si Spartak Moscova reusesc victorii în aceasta etapa.