VIDEO! UMILINTA MAXIMA! Alexis Sanchez a ras de portarul Argentinei la penalty-ul decisiv din finala! Vezi executia geniala

7 Iulie 2015
427 Vizualizari | 0 Comentarii
Chile 4-1 pen (0-0 ) Argentina, in finala Copei America. Chile a castigat in premiera Copa America la fotbal, sambata seara, pe Estadio Nacional din Santiago de Chile, dupa ce a invins Argentina cu scorul de 4-1 la loviturile de departajare, scorul fiind egal, 0-0, la finalul celor 90 de minute regulamentare si al prelungirilor.

La penalty-uri, toti chilienii care au executat au marcat, Matias Fernandez, Arturo Vidal, Charles Aranguiz si Alexis Sanchez, in timp ce Leo Messi a fost singurul care a transformat pentru selectionata ''Albiceleste'', iar Gonzalo Higuain si Ever Banega au ratat. Executia serii a venit de la Alexis Sanchez, care a trimis o panenka de exceptie cu care l-a invins pe portarul argentinian.