VIDEO! Victorie dramatica pentru Victor Piturca în penultima etapa din Arabia Saudita

13 Mai 2015
887 Vizualizari | 0 Comentarii
Victor Piturca a reusit o victorie dramatica în penultima etapa a campionatului din Arabia Saudita. Al Ittihad a reusit sa îi învinga pe cei de la Al Shabab cu scorul de 4-3, însa formatia fostului selectioner are doar sanse teoretice de a mai putea ocupa locul trei în campionat, unul care sa asigure participarea în Liga Campionilor. La egalitate de puncte cu Al Hilal, fosta echipa antrenata de Laurentiu Reghecampf, Piturca poate spera doar la o înfrângere a celor din urma. Al Hilal are avantajul meciurilor directe cu Al Ittihad.

Meciul cu Al Shabab a fost unul cu rasturnari de situatii. Daca la pauza scorul era 1-1, Al Shabab a preluat conducerea cu 3-1 în minutul 67, pentru a se vedea din nou condusa, scor 4-3, cu trei minute înainte de fluierul final al arbitrului. La Al Ittihad nu au evoluat nici Sânmartean, nici Szukala. Chiar daca nu mai prinde locul trei în campionatul intern, Piturca se poate califica în Liga Campionilor doar daca câstiga King Cup of Champions, competitie în care se afla în semifinale.