VIDEO! Viitorul a remizat în primul amical din Slovenia. Gabi Iancu s-a facut remarcat cu un gol senzational, de la 30 de metri

14 Iulie 2016
380 Vizualizari | 0 Comentarii
Viitorul a remizat, scor 1-1, în primul meci amical din cantonamentul din Slovenia, contra ucrainenilor de la FC Oleksandriya. Gabi Iancu a înscris pentru Viitorul, cu o executie de senzatie de la 30 de metri, însa constantenii au fost egalati în minutele de prelungire ale partidei.

În Slovenia, Viitorul mai are programate doua meciuri amicale, contra rusilor de la Anji Mahachkala (pe data de 13 iulie) si a ucrainenilor de la Volyn Lutsk (pe data de 14 iulie).

Echipa aliniata de Gheorghe Hagi: Rîmniceanu – Benzar ('46 Radoi), Tîru ('46 Hodorogea), Carp ('46 Nedelcu), Ganea ('46 Dumitrescu) – Filip ('67 Mitache), Brandan ('46 R. Marin), Lopez ('46 Tanase) – Purece ('46 Iancu), Nimely ('30 Coman; '60 Casap), Rusu ('46 Chitu).