VIDEO! Zlatan Ibrahimovic este de NEOPRIT în America! Vezi hat-trickul PERFECT reusit ieri-noapte

31 Iulie 2018
843 Vizualizari | 0 Comentarii

Cu Zlatan Ibrahimovici (36 de ani) marcând la foc automat, LA Galaxy are 9 meciuri la rând fara înfrângere. Aseara s-au impus în fata celor de la Orlando, scor 4-3. În fiecare saptamâna, auzim sau citim pe Twitter cugetarile memorabile ale lui Zlatan si vedem o cascada de goluri dincolo de Atlantic. Dupa patru "duble", trebuia sa vina si primul hat-trick în MLS.

Duminica, la 4-3 în deplasare cu Orlando City. Adversarii au condus de trei ori. Inutil. În repriza a doua, Ibrahimovici a trecut pe foc automat la 2-1 pentru adversari si n-a mai putut fi oprit:

2-2: salt deasupra tuturor si lovitura de cap prea puternica si bine plasata pentru portar;
3-3: plonjon spectaculos si din nou gol cu capul;
3-4: stop pe piept si sut devastator la coltul lung.

Suedezul, 37 de ani pe 3 octombrie, nu se opreste, trei goluri în 25 de minute, iar LA Galaxy îsi continua traseul bun. Noua meciuri la rând fara înfrângere (incluzând 5 victorii), urcând pe locul 3 în Conferinta de Vest, la un punct de Los Angeles FC.

15 goluri a marcat Ibrahimovici în 17 meciuri de MLS; al doilea golgeter al campionatului, dupa Josef Martinez (Atlanta), 24 de reusite