Viitorul suna rau. Nationala Under 20 a remizat cu rezervele lui Amkar Perm

23 Ianuarie 2012
670 Vizualizari | 0 Comentarii
Emil Sandoi
Naţional de tineret U-20 a Romaniei a terminat la egalitate, 0-0, cu formaţia secundă a grupării ruse Amkar Perm, luni, la Belek, într-un meci amical de fotbal din cadrul stagiului de pregătire din Antalya (Turcia).

Tinerii tricolori au evoluat modest în prima repriză, cand ruşii au avut o bară (44), dar după pauză au jucat mult mai bine, într-o altă formulă, avand mai multe ocazii. Creţu a trimis mingea în bară în min. 86.

Selecţionerul Emil Săndoi a început cu Croitoru - Peteleu, Gugu, Fl. Ilie, Toşca - Serediuc, Benzar, Florean, N. Stanciu - S. Buş, I. Năstăsie. După pauză au jucat Ormenişan - Cazacu, Dăruială, Creţu, Bunea - Cîrstocea, Pavel, M. Fuchs - M. Roman, A. Voinea, V. Morar.

Joi, echipa U-20 va întalni altă formaţie rusă, Spartak Moscova, de la ora 15,00.