Judo

Vladut Simionescu nu se regaseste: Ieseanul a pierdut in primul tur la Dusseldorf

19 Februarie 2012
492 Vizualizari | 0 Comentarii
Vl du Simionescu
După ce sâmbătă sportivii români nu au reuşit decât două locuri cinci la turneul de judo Grand Prix IJF de la Dusseldorf,. duminică reprezentanţii ţării noastre nu au reuşit să treacă de turul al doilea.

Marian Halas (cat. 81 kg) l-a învins pe cehul Jaromir Musil, iar apoi a fost întrecut de azerul Elnur Mamadli.

Daniel Brata
(cat. 100 kg) a trecut de olandezul Danny Meeuwsen, după care a fost învins de francezul Cyrille Maret.

Daniel Matei (cat. 100 kg) a fost învins de suedezul Martin Pacek, în timp ce Vlăduţ Simionescu (cat. +100 kg) a pierdut în primul tur la chinezul Wang Hao.

Corina Căprioriu (cat. 57 kg) şi Laszlo Szoke (cat. 66 kg) s-au clasat pe locul 5 la Grand Prix-ul IJF e la Dusseldorf, la startul căruia s-au aliniat 11 români.