Wenger: “Am fost foarte aproape”

7 Martie 2012
455 Vizualizari | 0 Comentarii
Arsene Wenger

'Am fost foarte aproape. Am suferit fizic în repriza a doua pentru că am făcut multe eforturi în meciul de sambătă cu Liverpool', a declarat francezul Arsene Wenger, antrenorul echipei Arsenal Londra, la finalul partidei caştigate cu 3-0 în faţa lui AC Milan, dar care a adus italienilor calificarea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

'Nu am avut multe soluţii de schimbare, este singurul meu regret, pentru că cei care s-au aflat pe teren au dat totul. Jucătorii pot fi mandri să joace pentru acest club. Atunci cand caştigă cu scorul de 3-0, nu poţi să le spui decat bravo', a adăugat Arsene Wenger.

AC Milan s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, chiar dacă a fost învinsă cu scorul de 3-0 (3-0), marţi seara, de Arsenal Londra, pe ''Emirates stadium'', în manşa a doua a optimilor.